Yeni evinize taşındınız, tebrikler!

Doğru bir evden eve taşıma firması seçtiniz ve yeni evinize taşındınız. Sıra geldi kutuları açmaya ve yeniden yerleştirmeye. Son olarak da eski evden sökülen eşyalarınızı (çamaşır, bulaşık makinesi vs) yeniden montaj edilmesi kurulması işlemi.

Bu zor sürecin yarısı bitti ve ikinci tura devam ediyoruz. Nakliye ekipleri eşyalarınızı boşalttıktan ve kutular açıldıktan sonra, bunları tam olarak nasıl ambalajından çıkaracağınızı ve organize edeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi! Bunun yorucu bir süreç olabileceğini biliyoruz. Ama şu da var ki unutmayın: İstanbul, Fatih Sultan Mehmet tarafından bir günde fetih ermişti. Eşyalarınızın tamamını %100 yerleştirmeniz, günler, haftalar ve aylar alabilir. Ancak ilk olarak yapmanız gerekenler basit ve hızlı olarak yerleştirmek gerekir. Her şeyi detaylıca düzgün temiz ve titiz şekilde yerleştirmek kendi kendine bırakılması gereken bir süreç.

Taşındıktan sonra öncelik vermenize ve organize etmenize yardımcı olması için, yeni evinizdeki ilk haftaya güzel başlamanız için birkaç ipucu ekledik. İyi şanslar!

Önce çocuk ve yatak odası paketini açın

Öncelikli olan şeyler: evinize girerken hangi odaların hemen açılmaya başlayacağına karar vermeniz gerekir. Küçük çocuklarınız veya bebek sahibi iseniz öncelikle çocuk yuvasını veya çocuk odalarının paketini açmanızı şiddetle tavsiye ederim. Taşınma özellikle küçük çocuklar için kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle hareketli bir günde normal olma hissini korumak çok önemlidir. Yatak odalarını önceden ayarlayarak, onlara bir rahatlık hissi veren güvenli bir alan oluşturabileceksiniz. Yeni doğan bir çocuğunuz varsa, ilk birkaç hafta boyunca sağlığınızı korumak için, çocuk odasının temel eşyalarını değiştirmeniz, örneğin bezi, beşiği, küveti ve oyuncakları gibi eşyalarını ayarlamanızı öneririm.

Eski evden yeni eve taşınma sırasında Bebeklerle Taşınma İçin 7 İpucu :

Taşınmanın ilk gününde, nakliye ekipleri tüm yatakları ve mobilyaları sizin için yeniden birleştirmelidir. Bunlar kurulduktan sonra:

 • Yatakları temiz çarşaf ve yastıklarla yapın.
 • Çocuk bezleri, bebek oyuncakları ve bebek eşyaları için belirlenmiş bir çekmece veya sepet bulun.
 • Sepetleri bulamazsan, çocukların oyuncaklarını bulana kadar onları organize etmek için şu anda açılmış olan hareketli kutuları kullanın.
 • Çocukların giysilerini ayrı çekmecelere koyun.
 • Dolap askılıklarından yararlanın.
 • Unutmayın: Tüm eğlenceli duvar dekorları ve süsleri, biraz daha yerleşene kadar bekleyebilir.

Çocuk odaları ve eşyaları genellikle açmak için en kolay odalardır. Yataklar, tuvalet bezleri ve çeşitli oyuncakların yanında, daha acil düzenlenmesi gereken çok da şey kalmayacaktır.

 • Tüm havluları ve temizleme bezlerini yeni evinizde yeni bir başlangıç ​​yapmak için yıkamayı unutmayın. Çoğu zaman insanlar hareket etmeden önce bunu yaparlar ve kutulara yerleştirirler. Bu durumda taşınma sırasında kapalı ve havasız olarak kalmasından ötürü kokma ve küflenme gibi sorunlar doğurabilir.
 • Bu gibi durumlar için taşındıktan sonra eski evden yeni eve geçildiğinde yıkanmalıdır.
 • Plaj havlularının banyo havluları ile karıştırılmasına izin vermeyin. Bunlar genellikle daha az sıklıkla kullanıldığından, plaj havluları dolaba yerleştirilen en yüksek rafın üzerine yerleştirmenizi öneririm.
 • Tuvalet kağıdı ve diğer banyo ürünleri sepet içine dolaba yerleştirilir.
 • Yeni eve en kolay temizlik, yazımızda size yeni evinizde en çok evin hanımın işine yarayacak ipuçları verdik.

Yeni Evde Mutfak

Şüphesiz mutfak, yeni bir eve taşınırken açtığınız ilk odalardan biri olmalıdır. Eğer bir çocuğunuz yok ise çocuk odası gibi bir derdiniz olmayacağı için, mutfak odası sizin için en önemli öncelik olmalıdır. Mutfak alanınızın ambalajından çıkarılması ve düzenlenmesi için birkaç öneri:

 • Çatal bıçak takımı, yemek takımları, bulaşık bezleri ve fırın eldivenleri gibi en önemli mutfak ürünlerinin ambalajından çıkarıldığınızdan emin olun.
 • Mutfağınızı düzenlerken sağduyu kullanın. Örneğin, temel öğeler (yukarıda listelenenler gibi) kolayca erişilebilir çekmecelere yerleştirilmelidir. Çaydanlık ve tencere gibi sık kullandığınız mutfak gereçleri fırının yanındaki dolaplara yerleştirilmelidir. Yemek takımını ambalajından çıkartırken, kahve fincanı, tabak veya tahıl kaseleri gibi daha sıklıkla kullanacağınız öğeleri alt raflara yerleştirdiğinizden emin olun; böylece daha kolay ulaşabilirsiniz.
 • Yerden alan kazanmak için, düz tencereleri (fırın tabakaları gibi) fırınının altındaki çekmeceye koyun.
 • Tüm bulaşık yıkama sabunu, süngerler ve çok amaçlı temizleme spreyi gibi deterjan ürünlerini lavabonun altına yerleştirilebilir. Evcil hayvan veya çocuk için zehirli temizlik malzemeleri bulunduruyorsanız, bunları lavabonun yerine kiler gibi bir odanın üst rafına yerleştirmenizi öneririm.
 • Yeni evinizde mutfağı yerleştirir iken en çok dikkate almanızı önerdiğimiz husus, çocuklarınız mutfaktan uzak tutun. Yerleştirir iken küçük çocuklarınızdan uzak ve erişemeyecekleri şekilde yerleştirmeye özen göstermenizi öneririm.

Giriş holleri, koridorlara odaklan

Yeni evinizin giriş kısımları koridorlar, insanların evini ziyaret ettiklerinde gördüğü ilk ve son şeydir. Ve daha da önemlisi, evinizin çok fazla vakit geçirdiğiniz alanlarıdır. Çoğunlukla farkına bile varmıyorsunuzdur. Bu alanı ilk hafta boyunca organize etmek için çalışmazsan, giriş çıkış yolu bir ayakkabı, şapka ve ceket karmaşasına dönüşebilir. Bunun olmaması için size bir kaç öneri daha sunuyoruz.

 • Askılıklar, askılıklar ve daha fazla askı. Bu şık araçlar, giriş yolunuza geldiğinde tamamen bir çözüm getirir. Anahtarları, şapkaları, köpek tasmalarını ve ceketleri organize ettikleri için monte etmeniz gerekir. Ceket askılarını mümkün olan en kısa sürede kurmanızı öneririm.
 • Postanıza küçük bir sepet koyun. Tüm postalarınızı yere bırakmamak veya evin yanına koymaktan kaçınmak için, zarflarınıza bir sepet veya küçük bir kutu bulmanızı öneririm.

Teknik servis edinin

 1. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi gibi ustalık gerektiren cihazları sizin fişe takmanızı kesinle önermiyoruz. Lütfen yetkili ekiplerin gelip kurulumları yaptıktan sonra elektrik aksamlarını size ilettikleri yöntemlerde uygulayın.
 2. Teknik servis gerektiren cihazların kurulumu için cihazların markalarına irtibat kurabilirsiniz.

Yukarıda sizlere detaylıca yeni bir eve taşındığınızda işinizi nasıl kolaylaştıracak hususlarda öneriler verdik. Umarız sizin için faydalı olmuş yada olacaktır. Başarılar dileriz.